Analýza prodejů bytů v Brně

Podle našich lednových analýz je v současné době z hlediska množství poptávek asi trojnásobně vyšší poptávka po pronájmu bytu ve srovnání s poptávkou po koupi bytu.

Ke koupi hledají byty nejčastěji buď v cihlových bytech v lokalitách Žabovřesky, Královo Pole, Řečkovice nebo pak levné panelové byty na sídlištích – u těchto bytů je rozhodujícím kritériem nejnižší cena za byt v Brně. Poptávající nikam nespěchají uvědomují si, že mají velký výběr možností.

Existuje velká citlivost poptávajících na cenu prodeje bytu. Vlastníci, kteří z nějakého důvodu svůj byt cenově zvýhodní oproti průměrné nabídce na trhu v rozmezí 7-12% nemají velký problém zprvu nalákat dostatek zájemců na prohlídky a poté při rozumném způsobu vedení vyjednávání byt prodat ve velmi krátkém horizontu. V takovém případě nemusí prodávající jít s cenou dolů anebo jde s cenou dolů minimálně.

Při stanovení ceny je potřeba si uvědomit, že poptávající mají zájem o pouze cenově výhodné byty a nevolají na byty, jejichž cena se pohybuje více než 10 % nad běžnými cenami. Tito nabízející tak dřív nebo později jsou nuceni jít s cenou dolů a délka prodeje se o toto období prodlužuje. Doporučuji tedy brát ohled již při uvádění bytu na trh na cenu bytu  a požadovanou délku prodeje, resp. dobu, během níž by prodávající rád nemovitost prodal a inkasoval peníze.

Dražší byty musí mít nějakou reálnou výhodu, pro kterou si ji zájemci byt koupí. Tuto výhodu musí dobrý makléř najít s správně ji umět komunikovat, což platí i pro prodávající.

Pokud se potřebujete poradit o tom co je pro vás lepší, zda prodej nebo pronájem vašeho bytu, neváhejte nás kontaktovat a my vám připravíme analýzu na míru vašim potřebám.

Hypoteční kalkulačka

Cena nemovitosti:
Vlastní zdroje:
Doba splácení: let
Úroková sazba: %
Úvěr:  
Měsíční splátka:  
Celkem zaplatíte:  
  = Počítej =
Vítám Vás na internetových stránkách specializovaných na byty a prodej bytů v Brně. Jmenuji se Vladimír Veselský a pracuji jako realitní makléř, poradce a obchodník s nemovitostmi. Tuto profesi již vykonávám...

Pokračovat

Vložte byt k inzerci zdarma

Hledám nemovitost


Realitní kancelář Nejlepší bydlení

Aktuální články:

Výměna bytu? Jak na to. Je to stejné jako prodej a koupě bytu nebo je tam rozdíl? - Často přichází klienti do realitní kanceláře v Brně s požadavkem, který se týká na výměny jejich bytu za byt jiný nejlépe rovněž Brno– buď menší anebo větší. Jsou také...

Starší články:

Kam dál?

Prodej bytů

Pozemky:

  • nabídka míst na stavbu, pole, lesy, louky na: Pozemky Brno

Pronájem bytů 

Prodej a pronájem nemovitostí

Hledej byty k prodeji v okrese